‘’Taşın dili inancın şiiri Mardin’’


TUR TARİHLERİMİZ

1.TUR 15-17 Mart

2.TUR 22-24 Mart

3.TUR 12-14 Nisan

4.TUR 03-05 Mayıs

5.TUR 27-29 Eylül

6.TUR 11-13 Ekim

7.TUR 25-27 Ekim Sıra Geceli

8.TUR 15-17 Kasım

1.GÜN ÇIKIS CUMA

Saat: 22.00 Hatay Büyük Antakya oteli önünden, 23.00 İskenderun jj turizm önünden, Gaziantep– Urfa-Diyarbakır üzerinden hareket   

 2.GÜN CUMARTESİ

Sabah erken saatte Batman’a varış. Van kahvaltı salonunda alacağımız serpme yöresel kahvaltımızın ardından Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Dicle Nehrinin hayat verdiği attığınız her adımda tarihe bir adım daha yaklaşacağınız bu kentte Hasankeyf Kalesine çıkıyoruz. Büyük Saray ve Küçük Saray Kalıntılarını göreceksiniz tarihi kenti kuş bakışı seyredecek ve birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Kentte yürüyüşümüze devam ediyoruz ve El Rızk Camii’ni geziyoruz ve Magara Oyuklarında Kilim, Eşarp, gibi eşyaların satıldığı Otantik Çarşılarda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Buradaki gezilerimizin ardından Midyat – Estel’e hareket ediyoruz. Ekstra öğle yemeğimizi alacağımız mahalli Lokantaya varış ve ekstra öğle yemeği molası… Afiyet olsun… Lezzetli Midyat yemeklerini yedikten sonra Mor Gabriel olarak da bilinen Deyr-Ül Umur Manastırına hareket ediyoruz. Manastır içinde Meryamana, Resüller, Kırk Şehit, Mar Şumuel, Mar Şemun adlarıyla anılan ibadethaneler, rahiplerin yaşama ve ibadet etme alanları, lahit ve mezarlık bölümü bulunuyor. Mar Gabriel, aynı zamanda Süryani Kilisesi tarafından Piskoposluk merkezi olarak da kullanılan bu manastırı gezdikten sonra Midyat Kent Merkezine hareket ediyoruz. Başta Sıla Dizisi olmak üzere birçok diziye ev sahipliği yapan Devlet Konukevi’ni ve Gümüşçüler Çarşısını geziyoruz. Gümüşün Tel Tel işlenerek sanata dönüştürüldüğü çarşı merkezindeki gümüşçülerden Telkâri ürünlerinden satın alabilirsiniz. Gün içerisinde yaptığımız bu gezilerimizin ardından konaklama yapacağımız  Otele varış ve odalarımıza yerleşme. Odalarımızda kısa bir dinlenme molasının ardından akşam yemeğimizi alıyoruz… Bölgeye özgü muzik ve eğlence otelimizde

3.GÜN PAZAR

Saat 07.00’da alacağımız kahvaltımızın ardından 08.30’da otelden ayrılıyoruz. İnsanların, inançlarını ve yaşam biçimlerini her dilde rahatça ifade edebildiği tarihi kent Mardin’de ilk olarak Kasımiye Medresesine hareket ediyoruz. Artuklular devrinde yapımına başlanılan ve Akkoyunlular döneminde yapımı tamamlanan Taş işçilik sanatının en önemli eserlerinden olan Medreseyi geziyoruz. Mimari güzelliğinin ve işçiliğinin yanı sıra Mezopotamya Ovasının güzelliği de sizi ayrıca etkileyecek. Buradaki gezimizin ardından Deyrüzzafaran Manastırı’na hareket ediyoruz. Süryani Kadim cemaatinin dini merkezi olan ve 4. yüzyılda kurulan manastırda hala O dönemden kalma mozaikleri bugün de görebilirsiniz. Çeşitli devirlere ait üç ibadethane daha mevcuttur bunlardan en ilgi çekici olanı ise Güneş Tapınağıdır. Buradan ayrılıp panoramik şehir turu eşliğinde Çarşı Merkezine gidiyoruz. Dar sokaklardan geçip Ulu Cami’ye yürüyoruz. Ulucami gezimizin ardından alışveriş için serbest zaman veriyoruz. (Bakır Eşya, Badem Şekeri, Sabun, Gümüş ve Peksimet alabilirsiniz). Alışverişlerimizin ardından öğle yemeğimiz için serbest zaman ve ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Hz. İbrahim için yakılan ateşin küllerinden meydana geldiğine inanılan kutsal balıkların bulunduğu Balıklı Gölü görüp kısa bir mola veriyoruz. Ardından  Hatay’a hareket ediyoruz. Geç saatlerde Hatay’a varış ve turumuzun sonu… Sıra geceli programlarımız Hatay ve İskenderun’a varışlarımız sabaha karşı 04.00 ile 05.00 aralarındadır.


DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Tourismo veya Travego lüks turizm araçı ile ulaşım
 • İlk gün varışta serpme sabah kahvaltısı
 • 4 veya 5 yıldızlı otelde 1 gece konaklama
 • 2 tam gün kokartlı profesyonel rehberlik hizmeti
 • Otelde 1 sabah kahvaltısı
 • Otelde 1 akşam yemeği

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Sıra geceli tarihlerde yemekli sıra gecesi ücreti

FİYAT Nakit 2+2 Taksit 4+2Taksit
Kişi Başı Fiyat 425 TL 475 TL 525 TL
3-6 Yaş (iki Yetişkinle) 300 TL 350 TL 400 TL
7-12 Yaş (İki Yetişkinle) 350 TL 400 TL 450 TL
Tek Kişi Konaklama Farkı 150 TL 175 TL 200 TL

ÖNEMLİ NOT:

 • Hava, Yol, Gidilen bölgede varsa bir sıkıntı, Vb. durumlardan dolayı Rehber uygun gördüğü takdirde programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Tura katılım sağlayan tüm misafirlerimiz bunu peşinen kabul etmiş sayılırlar.
 • Tura Kayıt sırasında sizden ön ödeme talep edilir. Bu yapmış olduğunuz ön ödeme çok özel bir durum olmadığı sürece tur iptal durumunda iade edilmez. 
 • Koltuk numarası kayıt sırasına göre verilmektedir. Tur esnasında hiçbir şekilde değiştirilemez.
 • DÜNYA DA HİÇ KİMSE BİRŞEYİ DAHA KÖTÜ YAPMADAN DAHA UÇUZA SATAMAZ !!!

‘’ Dur yolcu, nereye bu gidişat
Niyetin varsa doğuya seyahat
Bir yer var, git gör tarihte hayat
O yer, diller ve dinler diyarı Midyat ‘’

Write A Comment