Yılın 8 ayında yazı hissettiren, Florida’nın okyanus kıyısındaki Latin ateşi: Miami. Latin ateşi dememizin bir nedeni var elbette, şehirde Küba, Karayip ve Haiti kökenlilerin fazla olması beraberinde Latin kültürünün renkliliğini, neşesini ve hareketliliğini getirmiş. Kilometrelerce devam eden kumsalı, palmiye ağaçlarının yükseldiği bulvarları, Art Deco binaları, gösterişli villaları ve adını her yere yazdırmış gece hayatıyla Miami herkesin kendinden bir parça bulabileceği bir yaz şehri.

South Beach’in bembeyaz kumlarıyla hareketlenen plajı ve tasarım otelleri, Design District’i renklendiren şık butikleri, Little Havana’nın Küba’yı anımsatan mimarisi ve sokakları, Coconut Grove’un mercan kayasından evleri ve yat kulübü, Cora Gables’ın Akdeniz mimarisi ve fıskiyelerle süslenen meydanları Miami’ye anlam yüklemek için yeterli!

miami

Miami’de hava nasıl?

Miami seyahati için en doğru zaman Kasım sonu ve Mayıs sonu arası. Bu aylarda Miami’de hava genellikle güneşli ve sıcak.  Ekvatora yakın olan Miami tropikal muson iklimi etkisi altında olduğu için Haziran ve Ekim arası kasırga ve yağmur ile karşılaşmanız olası.

Write A Comment